T. Bəhramov adına Stadion
Tofiq Bəhrəmov stadionun 85 min 700 kvadratmetr ərazisində əsaslı təmir və yenidənqurma işləri həyata keçirilmişdir. Mövcud 29 min 870 oturacağı olan tribunanın bir hissəsi sökülmüş və yerində yeni tribuna inşa edilmişdir. Nəticədə oturacaqların sayı 31 min 200-ə çatdırılmışdır. Stadionun ön giriş hissəsində bilet satışı binası inşa edilmişdir.
Burada eyni vaxtda 50 nəfərin keçə biləcəyi turniket keçid sistemi quraşdırılmışdır. Stadionun ön fasadında uzunluğu 30 metr olan elektron monitor quraşdırılmışdır. Giriş hissədəki bağda da yenidənqurma işləri aparılmışdır.
Tribunanın alt hissəsində dörd komandanın istifadəsi üçün soyunub-geyinmə otaqları, konfrans zalı, məşqçilər, hakimlər üçün otaqlar, həkim otağı, dopinq nəzarət otağı və digər köməkçi otaqlar yaradılmışdır. Üst hissəsində böyük monitorun quraşdırıldığı tribunada mətbuat nümayəndələri üçün lazımi avadanlıqla təchiz edilmiş 500 nəfərlik xüsusi oturacaqlar qurulmuşdur. Burada quraşdırılmış işıqlandırma dirəklərinə təhlükəsizlik nəzarət kameraları və səsgücləndirici dinamiklər birləşdirilmişdir.
Qeyd edildi ki, stadionda tribunaların üstünün bağlanması üçün xüsusi fəza konstruksiyası quraşdırılmış və 30 min kvadratmetr ölçüdə yanğına və digər təsirlərə davamlı xüsusi membran örtüklə tam örtülmüşdür.

Стадион имени Т. Бахрамова.
На территории стадиона имени Т. Бахрамова площадью 85 тысяч 700 квадратных метров были выполнены работы по капитальному ремонту и реконструкции. Число сидений на трибунах стадиона увеличено с 29 тысяч 870 до 31 тысячи 200. В передней входной части стадиона было построено здание для продажи билетов.
Здесь была установлена система турникетов, через которые одновременно смогут проходить 50 человек. На фасаде стадиона установлен электронный монитор длиной 30 метров. Также были проведены работы по реконструкции сада во входной части.
Под трибунами созданы раздевалки для четырех команд, санитарные узлы, душевые, конференц-зал, комнаты для тренеров и судей, врачебная комната, комната допинг-контроля и другие вспомогательные помещения. В верхней части трибун установлен большой монитор, для представителей прессы сооружены 500 специальных кабинок, оснащенных необходимым оборудованием. К установленным здесь опорам освещения прикреплены камеры безопасности и звукоусиливающие динамики.
Для укрытия трибун стадиона установлена специальная пространственная конструкция, и она была полностью укрыта устойчивым к пожарам и другим воздействиям специальным мембранным покрытием площадью 30 тысяч квадратных метров.